Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSП`ятниця, 19.04.2024, 21:33
Бібліотека Пісківської гуманітарної гімназії
             Хто володіє інформацією, той володіє світом

Натан Ротшильд
Бібліотечний урок [2]
Кіновікторина [1]
Вікторина [1]
Літературний калейдоскоп [2]
Вступ до презентації [1]
Святкова лінійка [1]
Посвята в читачі [1]
Пригоди української книжки [0]
Гра "Найрозумніший" [1]
Корисні сайти

Каталог файлів

Головна » Файли » Святкова лінійка

Тиждень юнацької та дитячої книги
30.01.2015, 10:53

Святкова лінійка , присвячена

Тижню дитячої та юнацької книги

Мета :  повідомити учнів 5-10 класів про відкриття Тижня дитячої та юнацької книги,коротко ознайомити з цікавими фактами з історії книги, програмою тижня; сприяти зацікавленню учнів ,спонукати їх до активної участі у конкурсах,вікторинах,вечорах.

Обладнання : програма Тижня юнацької та дитячої книги,макети книг з надписами  “ Книга” , “користь”, “всім приносить”, “коли її””, “ читають”!

Бібліотекар:

-В Україні щорічно в останній тиждень березня проходить Всекураїнський тиждень дитячої та юнацької книги.Славні традиції проведення тижня було започатковано ще в далекому 1944 році.У той непростий час,обпалений крилом війни,велика увага приділялася дитячій книзі,яка несла святе слово дітям- майбутнім творцям, винахідникам, вченим.

Дорогі діти! Сьогодні ми урочитсо відкриваємо Тиждень дитячої  та юнацької книги.

Учні:

1.“Тиждень книги!”-зазвучало

У гімназії, мов сигнал.

За годину гімназія стала,

Як один читальний зал.

2.Всі читають залюбки-

І великі, і малі.

Скільки мешканців,учнів-

Стільки в ній і читачів.

3.На перервах всі читають,

Щось мугикають під ніс.

Сторінки перегортають,

Вже й забули про теніс.

4.А уроки стали вчить

Більш відповідально.

Розійшлися книги вмить-

Зал пустий,читальний.

5.Може скажете це казка,

І так не буває?

Тоді,хто ж , як не гімназисти

Призові місця займає?

1.Хоч малі ми,але знаєм,

Що таке буває.

Книга користь всім приносить,

Коли її читають!

(разом, піднімаючи поступово вирізки у формі книги з відповідним текстом вірша).

Бібліотекар:

• Сила книги безмежна.Без неї людина ,немов, сліпа.

Спілкування з книгою допомагає нам оволодіти певною сумою знань,засвоїти досвід попередніх поколінь,прилучає до культурних надбань та цінностей українського народу, його звичаїв та традицій,відкриває  цікавий навколишній світ.

Учні: -Це цікаво знати! (разом)

1. -Бібліотека в стародавньому світі називалась красиво-

“ Аптека душі” або “ Притулок мудрості”.

2. -У Київській Русі книги переписували в монастирях.

У цій справі була задіяна велика кількість переписувачів,палітурників,перекладачів,художників,

майстрів із виготовлення пергаменту,ювелірів.Написану книгу переплітали,палітурку оздоблювали коштовностями.Тому книги коштували дуже дорого.За одну книгу можна було купити великий міський будинок або 12 гектарів землі.Тому той , хто мав одну книжку,вважався заможною людиною.А до книги ставилися ,як до скарбу.

3. -У минулому цінні книги зберігалися в монастирях,їх приковували довжелезними ланцюгами до столів та полиць.

4 .-Найменшою книгою в світі є “ Кобзар”,створена вона українським майстром Седристим.У книжці 12 сторінок і на кожній по 8 віршованих рядків.Сторінки настільки тонкі,що перегортати їх можна кінчиком  загостреної волосини. Зшита книжка павутинкою, а  обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника.

5. -Найбільша книга вийшла в світ в 1832 році в Лондоні,

її висота 5,7 м, а ширина -2,7 м. Розмір букв 15 см.

Бібліотекар:

-Давайте пригадаємо , як говорять  у народі:

“Хто багато читає ,...?( “той багато знає”), “ Хліб наснажує тіло, а книга - ...?” ( “розум”). І це правда. Адже,як писав П.Воронько “Книга — це мудрий, розважливий друг,який повсюдно з нами протягом усього життя, та не лише всебічними науковими знаннями багата книга,- вона ще має чудесну властивість:поглиблювати, розширювати і продовжувати наші літа...”

Вітаю вас з відкриттям чудового свята - Тижня дитячої та юнацької книги! Протягом тижня будуть проводиться різноманітні цікаві заходи — вечори,вікторини,конкурси.

З програмою їх проведення можна познайомитися в бібліотеці та біля дошки оголошень. Тож до зустрічі!

Хай щастить!

Категорія: Святкова лінійка | Додав: MRcomp
Переглядів: 1644 | Завантажень: 0 | Коментарі: 6 | Рейтинг: 0.0/0
Ім`я *:
Код *:
Наші координати
7820 смт Пісківка, вул. Н.Сосніної, 12-а Тел:(04577)33-2-53 E-mail:teterev_gimnazia@mail.ru
Розклад роботи
Понеділок-П'ятниця 9.00-16.30 Субота 9.00-12.00 Неділя вихідний